Čtvrtý ročník přírodovědné soutěže Malých zoologů v ZOO Ostrava

Dne 12. 9. 2019 se sedm žáků čtvrtého ročníku zúčastnilo přírodovědné soutěže Malých zoologů v ZOO Ostrava. Tématem soutěže byla domestifikace. Soutěžící se statečně poprali s 24 otázkami, které byly rozmístěny v prostorách zoologické zahrady, „poznávačkou“ a kvízem. Nejenom, že museli správně odpovědět, ale i celou trasu zdolat v co nejkratším čase. A nebylo to vůbec jednoduché. V „poznávačce“ byl například sloní zub, lebka velblouda, vajíčko od andulky vlnkované a další záludné věci.
Celé soutěže se zúčastnilo 65 družstev. Naši žáci byli v chybovosti na tom stejně jako vítězné družstvo, jenom příště musíme trošku zrychlit.

Po hodinovém běhu po ZOO si žáci odpočinuli a pak jsme vyrazili společně na prohlídku zoologické zahrady a na místní hřiště. Den jsme si užili plnými doušky a znaveni, ale plni zážitků jsme se v odpoledních hodinách vraceli domů.
Všem moc děkuji za snahu a účast.                                                                vyučující: Magda Labajová