VESELÉ ZOUBKY – PREVENTIVNÍ PROGRAM

Dne 21. 3. 2019 proběhlo v 1. ročníku 2. a 3. vyučovací hodinu v rámci preventivního programu projektové vyučování s názvem VESELÉ ZOUBKY. Žáci si hravou formou zopakovali potraviny, které jejich zoubkům škodí a naopak, které jim prospívají. Z letáků vystřihovali zdravé a nezdravé potraviny a lepili je na papírové zoubky. Dále jsme plnili zadané úkoly v připravených pracovních listech.  Žáci si vybarvovali obrázky s tematikou prevence zubního kazu. Poté jsme si společně povídali o tom, jak máme o své zuby pečovat a jak si správně své zuby čistit. Připomenuli jsme si, jak zubnímu kazu předcházet. Pohovořili jsme také o tom, jak je důležité chodit  k zubnímu lékaři na pravidelné kontroly. Na závěr žáci obdrželi od obchodního řetězce dm dárkové tašky se zubní pastou, zubním kartáčkem, přesýpacími hodinami, které odměřují čas, který mají děti věnovat čistění zubů. Dále pak žáci dostali nálepku s názornou ukázkou správného postupu čistění zubů. Jako dárek obdrželi žáci krabičku žvýkaček značky ORBIT.        Žákům se projektové vyučování velmi líbilo.                                   třídní učitelka: Jaroslava Lioliasová