Informace pro žáky

Investice do digitálních technologií se nám vyplácí

V letošním školním roce jsme uvedli do provozu dva velké digitální displaye. Žáci první a třetí třídy  získávají digitální dovednosti napříč předměty. Dotykové obrazovky pomáhají při výuce, opakování i didaktických hrách. Vyučující má možnost dynamického přechodu z úlohy na úlohu a nemusí zdlouhavě mazat klasickou tabuli  Více informací

Nástup do školy v pondělí 12. 4. 2021

V pondělí 12. dubna 2021 konečně otvíráme školu a školku alespoň pro část žáků a dětí. Všichni se na naše žáky a děti v MŠ těšíme. Jsme připraveni na obnovení prezenční výuky. Pokyny k nástupu do školy  najdete v příloze Manuál pro nástup do ZŠ a MŠ pro rodiče.  Více informací

Nový školní režim víceúčelového hřiště.

Vzhledem k zařazení naší školy do sítě určených škol pro výkon péče o děti zaměstnanců kritických struktur státu, prodlužuji dobu vyhrazenou pro ZŠ a MŠ Osoblaha na využití víceúčelového hřiště z 16:00 hodin do  18:00 hodin. Omlouváme se veřejnosti za vzniklé potíže a děkujeme za porozumění. Marian  Více informací

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ LOGO ŠKOLY

Vyhlašujeme soutěž o nejlepší návrh na logo školy. Soutěž je určena všem žákům Základní a Mateřské školy v Osoblaze. Více informací najdete na odkazu níže: Soutěž o nové logo       Více informací

Nové robotické pomůcky do vyučování

V naší škole se od letošního roku rozbíhá projekt OZOBOTI. Kdo to jsou ozoboti? Jsou to malí programovatelní roboti velikosti pingpongového míčku, kteří jsou schopni plnit úkoly naprogramované pomocí barevných kódů. Budeme je využívat ve standartní výuce informatiky podle nově revidovaného RVP ZV a také  Více informací

Velikonoční výzdoba

Ještě, než odešli naši zbývající žáci na distanční výuku, vyrobili v hodinách výtvarné a pracovní výchovy krásnou výzdobu školy samozřejmě s aktivní účastí našich milých a šikovných učitelek. Více informací

Zimní fotosoutěž

Výsledky zimní fotosoutěže. V době vánočního volna jste měli možnost se zúčastnit fotografické soutěže na téma vánoční a silvestrovská krajina. Účast v soutěži využili pouze dva žáci naší školy – Terezka Suchá a Tomášek Hrabovský. Oběma soutěžícím velice děkuji za krásné fotografie, které do soutěže poslali.  Více informací

Youtubeři pro žáky 13+

Lukefry  a skupina dalších youtuberů natočili pro NÚKB krátká informační videa.  Spoty jsou určeny dětem zhruba od 13 let, ale obsahují informace užitečné i pro dospělé. Témata:  Šmírování přes webkameru,  Rizika hlasového ovládání , Platby online, Ochrana před hackery, Ochrana soukromí  a další Více najdete  Více informací

Upozornění na bezpečnost v okolí školy

Připomínáme žákům a všem osobám pohybujícím se v okolí školy probíhající výkopové práce na kanalizaci. Dbejte, prosím, zvýšené opatrnosti a nepřibližujte se k výkopům a pracovním strojům.      Děkujeme    vedení  ZŠ a MŠ Osoblaha Více informací

Změna plateb stravného

Vážení rodiče, strávníci, od měsíce ledna 2018 dojde, na základě podnětů rodičů, ke změně vrácení přeplatků za stravu. Zamezíme tím i ztrátě či případné krádeži vrácené hotovosti dětem. Při platbě v hotovosti za stravné (obědy i svačinky) se přeplatek za uplynulý měsíc odečte z následující platby.  Více informací

Skip to content