Den s Policií ČR a Jízdy zručnosti 2014

Ve čtvrtek 19. 6. 2014 se uskutečnil náš poslední projektový den pro první stupeň naší školy. Začali jsme na travnaté ploše za víceúčelovým hřištěm seznámením s policisty a s významem jejich práce. Žákům byly předvedeny: policejní auto, výstroj, uniforma, druhy zvukových signálů, průběh silniční kontroly, přístroje na měření množství alkoholu nebo drog v dechu, zadržení pachatele a práce s neprůstřelnou vestou.
Ve druhé části jsme se přesunuli před budovu školy, kde pro 3. – 5. třídu proběhly tradiční jízdy zručnosti. Závodníci, kterých bylo 33, museli předvést na čas šikovnost a obratnost v jízdě na kole. Zkoušku završili řešením dopravních situací a znalostí dopravních značek za přísné kontroly policistů.
Závěrečná část celého dopoledne proběhla formou společné besedy, kde policisté odpověděli dětem na spoustu otázek z oblasti bezpečné jízdy mladých cyklistů a dodržování pravidel silničního provozu.
Akce se vydařila, žákům se dopoledne líbilo a nejšikovnější cyklisté byli odměněni-viz výsledková listina jednotlivých kategorií.

3. třída
1. Šimčíková Michaela
2. Krkošková Daniela
3. Grček Tomáš

4. třída
1. Durčák Daniel
2. Baláž Jiří
3. Lanyiová Gabriela

5. třída
1. Machát Matěj
2. Juchelková Eliška
3. Poslušná Sandra Beata

Seznam fotogalerií Naposledy změněno: 30. prosince 2015