Projektové vyučování – Den hudby a tance

V pátek 24. 4. 2009 proběhlo na 1. stupni vyučování formou Projektového dne na téma Den tance a hudby. Akci předcházela pečlivá příprava zaměřená na motivaci žáků ve vhodných vyučovacích hodinách / PRV, HV, PV, čtení,VL/.
Výuka začala v 8.30 hodin v KD v Osoblaze. V průběhu dopoledne mohly děti shlédnout ukázky různých druhů tance, které nám přijeli předvést žáci z Centra volného času Krnov pod vedením paní učitelky Pavly Novákové a členové našeho tanečního kroužku pod vedením paní učitelky Jarky Lioliasové. Byly to: Disko dance, Modern dance, Hip-hop disko, Rock end roll, Aerobik, Jive, Rumba, Závojový tanec, Country, Valčík. Dále se předvedli žáci ZUŠ hrou na různé hudební nástroje. Zazpívaly nám také dívky z pěveckého kroužku pana Ráce. V průběhu dopoledne, kdy probíhala vystoupení, měli také naši žáci možnost se několikrát zapojit do programu zpěvem nebo tancem při volné zábavě.
Projektový den pokračoval dále ve škole výtvarnými činnostmi souvisejícími s tématem dne. V 1. třídě vyrobily děti několik žížal Jůlií, druháci navrhovali plakát na operu Rusalka, třeťáci se pustili do zhotovení návrhů šatů na společenský tanec, čtvrťáci vyrobili papírovou taneční dvojici v životní velikosti a páťáci navrhovali obal svého oblíbeného CD.
Dle reakcí dětí se dopoledne vydařilo a splnilo svůj účel, a to ukázat, jakým zajímavým činnostem se mohou žáci po vyučování věnovat, jak mohou rozšiřovat svůj obzor a estetické cítění a vzdělávat se v oblasti tance, hudby a zpěvu.

Seznam fotogalerií Naposledy změněno: 30. prosince 2015