Roboti ve službách lidstva (8. třída ZŠ a MŠ Osoblaha)

V pátek 13. 3. 2015 jsme se vydali do Ostravy vzdělávat v rámci předmětu fyzika. Využili jsme akce projektu Světu techniky Ostrava „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji“ (NatTech).
Ráno v sedm hodin jsme nastoupili do autobusu, který pro nás přijel ke škole a který nás dovezl do Ostravy a zpět. Cestování proběhlo v poklidu a bezpečně.
Samotná akce se skládala z krátké přednášky, instruktážních videí a hlavně jsme měli možnost si s robotem i pohrát. K dispozici jsme měli motorovou část robota a několik čidel, našim úkolem bylo jej naprogramovat, tak aby vykonal několik námi zadaných příkazů, to se nám většině podařilo. Nejvíce se nám líbila právě tato praktická část současně s prohlídkou interaktivní výstavy, kde jsme si mohli prakticky vyzkoušet různé činnosti – tepelné senzory, hrát si barvami, se světly, s tóny, ponořit se do hlubokého vesmíru a plno dalších jiných přírodovědně zaměřených činností. Plánované čtyři hodiny uběhly jako voda a krátce po dvanácté hodině jsme se vydali na cestu domů.
Všech 24 žáků odjíždělo spokojeně domů s tím, že by bylo velmi pěkné se do areálu Dolních Vítkovic vrátit, ať už ještě jednou se školou či případně s rodiči, a prohlédnout si další části areálu, který je velmi pěkně uzpůsoben k poznávání života člověka na Zemi.

Děkujeme za uskutečnění této akce a těšíme se na nějakou další.

žáci 8. třídy, účastníci vzdělávací akce

Seznam fotogalerií Naposledy změněno: 30. prosince 2015