Výlet do Osoblahy 21. – 22. 10. 2005

Dne 21.a 22.10.2005 nás opět navštívilo 21 žáků a tři dospělí ZŠ Glogowek . Tentokrát to byly děti ve věku 10-11 let tj.5třída. Přijely v dopoledních hodinách, ubytovaly se na školní ubytovně, kde přespaly do druhého dne.
Po prohlédnutí školy sehráli hosté na hřišti FK Slezan Osoblaha přátelský zápas s našimi žáky 6. tříd. Výsledek – 8: 0 pro domácí.
Po obědě jsme se sešli u ubytovny – přišlo 18 dětí šestých tříd ZŠ Osoblaha . Zde se děti seznámily a naučily se několik základních frázi obou jazyků. Po společné procházce Osoblahou – židovský hřbitov, náměstí, kašna a nákupech se obě skupiny vrátily na ubytovnu. Na ubytovně jsme si zahráli několik her a připravili společnou večeři – grilované polské klobásy a bulky. Následovala návštěva diskotéky v kulturním domě, kterou pořádalo SRPŠ naší školy. To už byly vytvořeny přátelské skupiny dětí obou škol.. Došlo k výměně adres a slibů, že se sejdou znovu a to v Glogowku. Druhý den ráno po úklidu ubytovny skupina polských dětí za doprovodu některých našich dětí odjela domů.
Po celou akci vládla pohodová nálada, program byl spíše volnější , děti měly dosti prostoru pro navázaní přátelství a zvládnutí základních slov obou jazyků.

Seznam fotogalerií Naposledy změněno: 28. prosince 2015